Кристиано Роналдо има голям успех преди Евро 2024 с дубъл за Португалия
Breaking News | 2024-06-12 | 14:41:35

Кристиано Роналдо обяви, че е готов за Евро 2024 със зашеметяващ дубъл, докато Португалия завърши подготовката си с приятелска победа с 3-0 над Република Ирландия.

39-годишният играч, който по-рано уцели гредата с отразен пряк свободен удар, отбеляза 207-ата си игра за старши със своите 129-и и 130-и международни голове седмица преди хората на Роберто Мартинес да започнат кампанията си в група F срещу Чехия в Лайпциг.

Сладките попадения на капитана Роналдо в 50-ата и 60-ата минута, съчетани с откриването на Жоао Феликс от първото полувреме, донесоха на домакините удобна победа в Авейро като втората фаза от прослушването на Джон О'Шей за поста на Ирландия старши треньор завърши по отрезвяващ начин.

Може и да не се очакваше Ирландия да победи страна, класирана на шесто място и 54 места над тях от ФИФА, но увещанията на О'Шей да бъде „ужасно“ да играеш срещу тях се оказаха безрезултатни тъй като организацията, която показаха, че разочароват и в крайна сметка победиха Унгария седмица по-рано, ги изостави пред безмилостната атака.

Те бяха започнали уверено достатъчно с Джейк О'Брайън, който направи първия си старт за Ирландия, справяйки се с центриране на Бруно Фернандеш в 13-ата минута, след като халфът на Манчестър Юнайтед прие подаването на Рафаел Леао и беше избит от вратаря Каоимхин Келехер.

O. „Брайън отново остана твърд, за да препречи пътя на Жоао Кансело към гола, а Роби Брейди разтърси Диого Далот, докато гостите се затопляха за задачата си, но Келехер трябваше да блокира удара на Феликс в 18-ата минута с крак, след като Фернандеш, Роналдо и Далот се свързаха за сет го вдигна.

Въпреки това, почивката се оказа временна, тъй като Ирландия заспа при резултатния завой, за да позволи на Кансело и Фернандес да играят кратко и да захранят Феликс, който проби ниско в долния ъгъл.

Дограмата дойде на помощ на Келехър четири минути по-късно, когато Роналдо, който не игра в приятелските срещи миналата седмица срещу Финландия и Хърватия, се прицели за първи път във вратата му от пряк свободен удар от 25 ярда, който подряза Адам Айда в защита. стена и се върна от вертикалната позиция, като Шеймъс Коулман попречи на Леао да реализира реборда. от пауза на Роналдо с Жоао Невеш, дирижиран от средата на терена, и Феликс, който пробваше, докато португалецът преминаваше през предавки, за да притисне Ирландия дълбоко в собствената си половина.

Айда направи рядко нахлуване във вражеска територия. 10 минути преди почивката, но забави подаването си към Сами Шмодикс, чийто удар беше блокиран от защитника Гонкало Инасио, а фронтменът на Норич вкара в страничната мрежа секунди по-късно, след като Коулман си проби път в наказателното поле на Португалия.

Леао стреля встрани, след като заплашително отсече от централното подаване на Антонио Силва и Роналдо, за негово раздразнение, видя продължителни обжалвания за дузпа в добавеното време, след като той падна на земята при предизвикателството на Брейди, отхвърлено от рефера Крис Кавана, за негово явно раздразнение.

Фронтменът на Al-Nassr почти се изсмя последен, когато се натъкна на проницателното уволнение на Фернандес, но насочи добре удареното си усилие право към Келехър, когато Ирландия стигна до полувреме без нови злополуки.

След почивката имаше малко забавяне, тъй като домакините, въпреки че направиха пет промени, продължиха да доминират във владението, и те увеличиха преднината си в рамките на пет минути, неизбежно чрез своя капитан и талисман.

Роналдо беше изтеглил отдясно, за да приеме дългата топка на резервата Рубен Невес, преди да влезе в Лиъм Скейлс и да отправи удар с левия крак в горния ъгъл с безпомощен Келехер.

Той удвои резултата си в края на часа, категорично помете центрирането на резервата за домакините Диого Жота, а гостите избледняха под постоянен натиск.

Келехер отклони един Фернандес стреля и след случайно излизане от преплитане с Роналдо с топката, видя още един опит на халфа, отразен встрани в вечер на малко радост за малката група пътуващи фенове зад вратата му.